Program

Május 16., csütörtök

10:00–12:40 Művészeti és művészettudományi szekció (A303)

11:00 Plenáris nyitóelőadás: Terrorizmus. Korunk globális kihívása – dr. Rostoványi Zsolt egyetemi tanár (Hunyadi Mátyás díszterem)

12:15 Megnyitó (Hunyadi Mátyás díszterem)

12:30–14:10 Jogtudományi szekció – Magánjogi tagozat (B301)

13:00–15:20 Társadalomtudományi szekció – Nemzetközi tanulmányok tagozat (A204)

16:00–17:40 Jogtudományi szekció – Közjogi tagozat (B301)

Május 17., péntek

12:00–13:00 Preserving Memories of Amateur Filmmakers: Oral Histories in the Archive (angol nyelvű előadás) – Stefanie Zingl (A303)

13:30 Díjátadó ünnepség (Hunyadi Mátyás díszterem)

A pénteki program részét képezi a Fotó- és filmgyűjtemények a digitális korszakban műhelykonferencia a KAB / Med Kom Bizottság, Sapientia EMTE Média Tanszék és az Erdélyi Audiovizuális Archívum szervezésében.

SZEKCIÓK

Május 16., csütörtök

 Művészeti és művészettudományi szekció (A303-as terem)

10:00-10:20 Páll Adél A némaságtól a láthatatlanig: az ütés hangjai az animációs filmben
10:20- 10:40 Kömény Attila Organikus kék
10:40-11:00 Vass Márton Családi mindennapok
11:00- 11:20 Deák-Hunor Attila A Békés Harcos
11:20- 11:40 Frunza Roland Eb gondolat
11:40-12:00 Jámbor Erik SHELTER- Hang és kép kapcsolata, világépítés zörejek által
12:00-12:20 Miklós Nóra-Tímea A szépfiú
12:20- 12:40 Sós Timothy Thomas
   

 Jogtudományi szekció – Magánjogi tagozat (B301-es terem)

12:30-12:50 Fűzi Norbert Az ingójelzálog jelentősége és néhány gyakorlatban megjelenő probléma
12:50-13:10 Sinkó Zoltán Péter Az elővásárlási jog helye és jelentősége a román jogrendszerben
13:10-13:30 Kovács Bence Zsolt A tulajdonjog felfogásának történeti alakulása
13:30-13:50 Szécsi Réka A magzat jogai béranyaság vonatkozásában
13:50-14:10 Szekeres Ágota A mediáció mint alternatív konfliktuskezelési módszer Romániában
   

 Társadalomtudományi szekció – Nemzetközi tanulmányok tagozat (A204-es terem)

13:00-13:20 András Kinga A Krím-félsziget elcsatolása 2014-ben és a NATO reakciója
13:20-13:40 Balla Adorján Erdélyen belüli migráció: magyar és román menekültek a határ két oldalán a második bécsi döntést követően
13:40-14:00 Beța Daniela-Valentina Terrorcselekmények Európában 2015-2016-ban a migrációs válság árnyékában
14:00-14:20 Csepán Gellért Visegrádi Négyek 2018-as magyar elnöksége a sajtó tükrében
14:20- 14:40 Szabó Hunor Az "Övezet és Út Kezdeményezés" (Belt and Road Initiative)  geopolitikai és geoökonómiai hatásai az Európai Unióra és annak tagországaira
14:40-15:00 Teleki Tibor Csongor Kolozsvár zsidó közössége napjainkban
15:00- 15:20 Vincze Edina Aliz Miért sétálnak a szobrok?
   

 Jogtudományi szekció – Közjogi tagozat (B301-es terem)

16:00-16:20 Szász Botond A jogi normák értelmezésének módszerei a Román Alkotmánybíróság és Legfelsőbb Semmítő- és Ítélőszék döntéseiben
16:20-16:40 Nagy Gellért A 2003-as alkotmánymódosítás hatása a nemzeti kisebbségekre
16:40-17:00 Balla Bulcsú A videojátékokban megjelenített tartalomra vonatkozó szabályozások
17:00-17:20 Szabó Csaba A tanúvédelem és annak keretei
17:20- 17:40 Váncsa Réka-Gabriella Az állatok jogainak kérdései