Program

Április 24., kedd

18:00–21:00 Masterclass és kerekasztal-beszélgetés filmrészletekkel – Hajdu Szabolcs rendezővel és Török-Illyés Orsolya színésznő-forgatókönyvíróval (Hunyadi Mátyás díszterem)

 

Április 25., szerda

8:30–14:00 Művészeti alkotások szekció – Film és Színház tagozat (Hunyadi Mátyás díszterem, Stúdió)

14:00–16:00 Megnyitó (Hunyadi Mátyás díszterem)

                    Magyar felsőoktatás-történet [Egyetemek, főiskolák, akadémiák] – dr. Mezey Barna magyar jogtörténész, az Országos Tudományos Diákköri Tanács alelnöke tart plenáris előadást 

16:00–17:30 Jogtudományi szekció (Mócsy László kriminalisztikai laboratórium – B301)

16:00–19:00 Társadalomtudományi szekció – Nemzetközi tanulmányok tagozat (Balogh Artúr előadóterem – A204)

16:00–19:00 Művészeti alkotások szekció – Zenei tagozat (Hunyadi Mátyás díszterem)

 

Április 26., csütörtök

9:00–13:00 Művészetelméleti szekció (Herman Ottó előadóterem – A105)

10:00–14:00 Társadalomtudományi szekció – Politikatudomány tagozat (Balogh Artúr előadóterem – A204)

15:00–16:00 Plenáris záróelőadás – David McAllister EP-képviselő: Brexit and its potential impacts (angol nyelvű előadás szinkronfordítással)* (Hunyadi Mátyás díszterem)

14:00–19:00 Művészeti alkotások szekció – Fotó tagozat (Hunyadi Mátyás díszterem előtere, Herman Ottó előadóterem – A105)

20:00 Díjátadó ünnepség (Hunyadi Mátyás díszterem)

 

* Sógor Csaba európai parlamenti képviselő hozzájárulásával.

 

SZEKCIÓK PROGRAMJA

Szerda, április 25.

8:30–13:00 Művészeti alkotások szekció – Film és Színház tagozat

Hunyadi Mátyás díszterem

8:30-8:45 Frunza Roland Zavar
8:45-9:00 Gál Márk, Pogonyi Hunor, Nagy László #blackout
9:00-9:15 Kovács Kriszta Orsolya Érettségi
9:15-9:30 Patrubány Csilla  Moha
9:30-9:45 Purosz Leonidasz  Fájdalomküszöb
9:45-10:00 Szabó Norbert Zsolt  Hamu és kívánság
10:00-10:15 Tóthpál Béla  Nem kötöm meg!

Stúdió

10:20-10:30 Szabó János Szilárd Nincstelenek (Anyánk minden este imádkozik)
10:30-10:40 András Gedeon Nincstelenek (A nővéremnek még mindig taknyos az orra)
10:40-10:50 Szekeres Blanka Nincstelenek (Megáll a bogár)
10:50-11:00 Sosovicza Anna Nincstelenek (Megvert anyám)
11:00-11:10 Scurtu David Nincstelenek (A málnásban bújunk el a nővéremmel)
11:10-11:20 Borsos Tamás Nincstelenek (A gyerekeket a gólya hozza)
11:20-11:30 Pelsőczy Luca Nincstelenek (Anyám hisztériázik)
11:30-11:40 Tóth Zsófia Nincstelenek (Elképzelem, hogy anyám halott)
11:40-11:50 Cserna Lili Nincstelenek (Arra ébredek)

Szünet

12:00-12:15 Barabás Hunor  Óra kattog
12:15-12:30 Bugnár Szidónia, Erdős Orsolya, Köllő Andrea A Nyugatos lányok
12:30-12:45 Csergő Tamás  „Korlátozott” kreativitás: Haikuk
12:45-13:00 Fosztó András  Egyszer élünk és ez már az!
13:00-13:15 Pásztor Márk Dalszerzés színész szakon

16:00–17:30 Jogtudományi szekció

Mócsy László kriminalisztikai laboratórium – B301

16:00-16:20 Hajducsi Árpád A királyi lemondás és jogkövetkezményei
16:20-16:40 Enyedi Tamás A tömegverekedés bűncselekménynek vitatott elemei
16:40-17:00 Szabó Csaba A már jól ismert 13-as számú sürgősségi kormányrendelet
17:00-17:20 Czapp Árpád-Szilárd A borok eredetvédelméről

 

16:00–18:00 Társadalomtudományi szekció – Nemzetközi tanulmányok tagozat

Balogh Artúr előadóterem – A204

16:00-16:20 András Kinga, Beța Daniela Valentina A migráció kérdésének emberjogi aspektusai. Milyen sávszélességű internet jár az Európába érkező menekülteknek?
16:20-16:40 Bányász Bence-Ferenc A hírszerzés és kémkedés hatása a modern diplomáciára, a 2016-os amerikai elnökválasztások tükrében
16:40-17:00 Gál Noémi GMO-szabályozás az Európai Unióban és az Amerikai Egyesült Államokban
17:00-17:20 Makai Csilla Migrációs kihívások – európai válaszok
17:20-17:40 Teleki Tibor Csongor A Várnai 4-ig vezető út és a balkáni országok együttműködésének lehetséges kilátásai
17:40-18:00 Szabó Hunor Az Egyesült Királyságban élő erdélyi magyarok helyzetének vizsgálata a BREXIT után

 

16:00–19:00 Művészeti alkotások szekció – Zenei tagozat

Hunyadi Mátyás díszterem

16:00-16:20 Babțan-Varga Flórián Zeneművészet klasszikus gitáron, barokktól napjainkig
16:20:16:40 Elek Gergő Ha jó a kedved
16:40-17:00 Fábián Attila Intés (dal zongorára és énekhangra)
17:00-17:20 Orosz Dávid Mario Castelnuovo Tedesco – „hommage” Paganini művészetére
17:20-17:40 Ömböli Péter Jazz blues funk
17:40-18:00 Tudor Gliga, Orosz Dávid Duó
18:00-18:20 Kibédi Levente, Tudor Gliga, Balogh Marcu, Gheorghiu Cristian Gitárkvartett

 

Csütörtök, április 26.

9:00–12:00 Művészetelméleti szekció

Herman Ottó előadóterem – A105

9:00-9:20 Víg Zsombor A Sapientia EMTE kolozsvári diákjainak médiafogyasztási szokásai
9:20-9:40 Patrubány Csilla Nem látta senki – a sebezhetőség ezer árnyalata Barbara Loden Wanda című filmjében
9:40-10:00 Farkas Boglárka Angéla Harc az arccal, avagy Bette Davis és Gena Rowlands gesztusai a Mi történt Baby Jane-nel? és a Premier c. filmben
10:00-10:20 Kovács Flóra Oféliák mozgóképen: Stanley Kubrick Lady Lyndonjától Enyedi Ildikó Máriájáig

Szünet 

10:40-11:00 Farkas Boglárka Angéla Tenger alatt járók, avagy modern elvágyódás A bikaborjak és a Trainspotting c. filmben
11:00-11:20 Ferencz Zsófia Dühöngő bikaborjak. Egy korai Fellini-klasszikus továbbélései a 70-es, 80-as évek amerikai férfi
coming-of-age filmjeiben
11:20-11:40 Incze Romhilda-Barbara Az irracionalitás néma rejtelmeinek vörös világában
11:40-12:00 Sós Timothy-Valentin Istenség és szörnyeteg: bibliai vonatkozások és moralitás A víz érintése című filmben

 

10:00–12:00 Társadalomtudományi szekció – Politikatudomány tagozat

Balogh Artúr előadóterem – A204

10:00-10:20 Heveli Anett Mária A román–magyar határ szerepének változása
10:20-10:40 Brinzan-Antal Cristina Erdélyi középiskolák nyelvi tájképe
10:40-11:00 Bálint Emőke A néptanító szerepe a magyargyerőmonostori lokális identitás megteremtésében
11:00-11:20 Sarány Orsolya Támogatói érdek és hiteles tájékoztatás a romániai magyar nyomtatott sajtóban
11:20-11:40 Simó Helga Erdélyi magyarok ellenségképe a migrációs válság tükrében
11:40-12:00 Varga Szilvia Kolozsvári középiskolások politikai szocializációja

 

14:00–18:00 Művészeti alkotások szekció – Fotó tagozat

Hunyadi Mátyás díszterem előtere

14:00–15:00 Kiállított alkotások közös megtekintése

Herman Ottó előadóterem – A105

15:00–18:00 Bemutatók

Csiki Anikó Szabad Esés
Hajdu Beáta A reklámok hatalma
Ilyés Zalán West End Punk
Kerestély Dóra Az én világom
Kovács Kriszta Orsolya Gasztronómiai kavalkád
Lakatos Ádám A város lüktető szíve
Mariș Cristian Daniel Betekintés a bábművészet világába
Menyhárt László  Életképek a szénégetők hétköznapjaiból
Nagy László Támpontok – egy elszigetelt roma közösség mindennapjai
Sárkány Hilda-Sarolta Szülőfalum
Simon Róbert A kenyér születése
Farkas Boglárka Angéla Moving forward
Ferencz Zsófia Blue Shift
Páll Adél Split
Tóthpál Béla Blue – Rush Hour